مردان ایران

اطلاعات و دانستنی های مردان

مردان ایران

اطلاعات و دانستنی های مردان
دراین سایت
در كل اينترنت
 • قالب وبلاگ
 • مردان ایران
  در این وبگاه جهت تنویر افکار مردان ایرانی و کمک به تشکیل و حفظ خانواده توسط آنها مطالبی نگاشته می شود و تفکرات و اقداماتی که جایگاه مردان در خانواده و اجتماع را مورد هجوم قرار می دهند نقد و بررسی می گردد.
  با توجه به شرایط کنونی جامعه یک نیاز اساسی برای بیداری مردان و تطابق آنها با شرایط خطرناکی که امروزه آنها را تهدید می کند وجود دارد.
  نقد های این سایت رویکرد اجتماعی دارد و در صورت نقد عملکرد افراد سیاسی تنها بازخورد اجتماعی و بعضا مذهبی آنها مورد توجه قرار می گیرد و تنها جهت تنویر افکار عمومی است.
  متاسفانه در میان انبوه سایت های زنان و سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق زن ، جای خالی سازمان های مردم نهاد مردان شدیدا احساس می شود.
  البته نیت مبارزه و ایجاد جدال بین زنان و مردان نیست. بلکه هدف خنثی سازی توطئه ها و جلوگیری از مخابره پیام های دروغین و ناقصی است که توسط اغلب سایت ها و سمن های مردم نهاد زنان به سازمان های بین المللی و سیستم های دولتی صورت می گیرد.
  تاکید می گردد این سایت با گرایش های سیاسی به هیچ عنوان نه دوستی دارد و نه دشمنی.
  طبقه بندی موضوعی
  آخرین نظرات

  از استخدام گسترده زنان در شرایط بیکاری مردان و پسران در جامعه  گرفته ( با توجه به اینکه شرعا و قانونا مردان مسئول تامین مخارج زندگی هستند و بدون آن از تشکیل یا حفظ زندگی عاجزند) تا احترام کاذب و مفرط جامعه به جنس زن و در عین حال تحقیر مردان در صدا و سیما و سایت های خبری ( که مملو از زنهای فمینیست دست اندر کار می باشد) تا دیده نشدن روز پسر و روز مرد در تقویم توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی (در تقویم روز زن تعریف شده است نه روز مادر که سیستمی ضد خانواده می شود که اینجا جنسیت اهمیت می یابد اما به جای روز مرد تعریف شده روز پدر، و در ضمن در تقویم روز دختر داریم در حالی که روز پسر تعریف نشده است و روز جوان هم معمولا به هر دو جنس مصادره می شود)، در نظر گرفتن واگن های اختصاصی به زنان در مترو و اتوبوس و امکان ورود زنان به واگن های مردانه، احترام و مساعدت بیشتر جامعه نسبت به فرزندان دختر و بی توجهی نهادینه شده به مردان و پسران (بی توجهی جامعه به مردان و پسران) و سیاست های منزجر کننده فمینیستی در سیستم های شهرداری و مکانیزه شهری همه و همه سبب سرخوردگی مردان شده است و آنها را به شکلی از انسان بودن و مرد بودن خود بیزار کرده است.

  در این جامعه که زنان آن بد آموزش دیده و مغزشان شستشو داده شده است با برائت از مصونیت هایی که دین در قالب محدودیت هایی برای حمایت از زنان در نظر گرفته است (مثلا حجاب که برای حفاظت از زن است چیزی نظیر بستن کمربند ایمنی یا عدم مجوز ورود به برخی مسیرها در  راهنمایی و رانندگی برای رانندگان میباشد) سعی می کنند که مرد شوند و گاها ظاهر مردانه و خوی مردانه پیدا کنند و مردان برای فرار از خشونت کشنده ای که در جامعه بر علیه آنها به جرم مرد بودن اعمال می شود و جهت پناه بردن به امتیازاتی که جامعه به صرف جنسیت پرستی برای زنان در نظر گرفته است با ظاهر زنانه در اجتماع ظاهر می شوند تا بلکه به آنها رحمی شود!

  عکس های زیر نشانگر پسران دستفروشی است که برای در آوردن لقمه ای نان با در آوردن سر و شکل خود به شکل دختران سعی در جلب ترحم جامعه تبعیض گر به خود دارند که دستگیر می شوند!

  بدتر از همه برخورد بد شهرداری به شکلی بی رحمانه و آنطور که در خبرها شنیده شده ضرب و شتم دستفروشان است و اینکه اینها را سبب مزاحمت رفت و آمد مردم می دانند و آنها را با انواع تراکت ها و بنرهای غلط تبلیغاتی در مترو آماج توهین و تبلیغات منفی قرار می دهند در حالی که اغلب اینها جوانان بیکار و بیچاره ای هستند که دنبال لقمه ای نان برای مادر و یا همسر یا خواهر خود هستند!

  شهرداری در حالی که انواع و اقسام کارها و اشتغالها به شکل مستقیم و غیر مستقیم را برای زنان ایجاد کرده است و حتی آنها را در بازارچه ها و فروشگاه های شهروند و بازارچه هایی که برای فروش مصنوعات زنان ایجاد کرده مشغول نموده است، اغلب بخش های اداری و مدیریت شهری، بخش های تبلیغاتی و فرهنگی و غیره ... را به زنان سپرده است ،در عین حال نسبت به مردان کاملا بی تفاوت و سخت گیر است و نه تنها برای آنها کاری نمی کند بلکه بدترین خشونت ها را هم به آنها اعمال می نماید.

  و صد البته شهرداری اصلا به فکر مزاحمت برای عبور و مرور مردم نیست که با انگ سد معبر اینها را آماج خشونت قرار می دهد چون اگر نگران این موضوع بود انواع و اقسام تیرهای برق و تابلو ها و موانع عبوری را که خودش سر راه پیاده روها سبز کرده است جمع می کرد و فکری به حال شلوغی مترو می کرد و تلاشی در جهت کاهش تراکم در تهران انجام می داد. اما شهرداری برای توجیه کار زشت و بی رحمانه خود با این طفل های معصوم و مردان بیچاره بیکار که اقدام به دست فروشی می کنند و به خاطر سیاست های غلط دولت و مسئولان کشور و خود شهرداری بیکار هستند با خشونت هر چه تمام تر رفتار می کند و در عین حال شهردار تهران با بی شرمی تمام پشت تریبون حاضر شده و تهران را شهری مردسالار می خواند!

  پسران دست فروش

  پسران دست فروش

  لینک های مرتبط:

  دختران دست فروش پسر شدند!

  http://tabnak.ir/fa/news/590919

  قالیباف: تهران متاسفانه شهری مردسالار است

  http://isna.ir/fa/news/95022717196

  موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۳/۰۱
  Share

  نظرات  (۲)

  ۰۱ خرداد ۹۵ ، ۱۱:۰۵ عطف به ما سبق
  عکس ها را دیدم یاد این جمله ی علی علیه السلام افتادم:
  ای مردان بکوشید، یا لباس زنان بپوشید...

  جامعه ای که فرصت "تلاش و کوشش" را از مردان بگیرد ... مردانش را زنانه می پوشاند....
  پاسخ:
  احسنت
  سلام
  توجه شما و سایر دوستان و هم وطنانم را به چند نکته جلب می کنم:

  1- مقایسه این که روز زن داریم ولی چرا در مقابل روز مرد نداریم و آن را روز پدر می نامند خالی از توجه به این نکته نیست که زن زمانی زن می شود که خانواده تشکیل دهد( شاید بعدا طلاق بگیرد و مجرد بماند ولی تا زمانی که ازواج صورت نگیرد امکان پذیر نیست البته در فرهنگ و سنت ما)، و همچنین صفت مرد یا مردانگی به مجموعه از صفات پسندیده اطلاق می شود که صرفا لازم نیست که فرد مورد نظر ازواج نماید. گرچه فرآینده ازدواج و تشکیل خانواده به دارا بودن صفت مردانگی کمک می کند.
  اما آنچه که اهمیت دارد این است که چندی است مطالبی با این مضمون که زن به مرد خود می گویید اگر من نبودم که تو (پدر یا مرد) نمیشدی پس در روز پدر هم این تویی که باید به من هدیه دهی رو به رو می شوید که باید این گونه پاسخ دهید که مرد باید خطاب به زن بگوید اگر من هم نبودم که تو زن نمیشدی( یا لقب فاحشه داشتی یا مورد تجاوز قرار می گرفتی و در آن صورت زن میدشدی) پس تو نیز باید در روز زن به من هدیه دهی نه من.
  ولی خارج از این مباحث در فرهنگ عمومی ما در این روز که مصادف است با 13 رجب یعنی سال روز تولد حضرت علی به مردانی که پدر نشده اند و فقط ارواج کرده اند نیز تبریک گفته می شود و هدیه می گیرند. هر چند باید این روز به نام روز مرد تغییر یابد.

  2- در جایی از این مطلب که قرار دادید گفته اید که چرا روز پسر نداریم و روز جوان معمولا به هر دو جنس خطاب می شود باید به نکات زیر توجه نمایید:
   
  اولا لفظ "جوان" در فرهنگ عمومی ما به پسران و مردان بالغ و جوان خطاب می شود یا حداقل این گونه بوده و در فرهنگ عوام جا افتاده تا به حال فکر کرده اید که چرا می گویند در 8سال جنگ جوانان ما جبهه ها را خالی نکردن؟ تا به حال فکر کرده اید که چرا می گویند اگر جنگ شود همین جوانان باز هم به جبهه می روند؟ این در حالی است که شرعا جنگ و جهاد بر زن واجب نیست و همچنین این موضوع در قوانین مدنی ما مورد توجه قرار گرفته است. پس چرا از لفظ جوان برای مردان و پسر اسفاده می شود وقتی دختر و زن جوانی در خط مقدم جبهه ها حضور ندارد؟ شاید اگر منطقی فکر کنیم لفظ جوان به دختران و زنان نیز تعلق داشته باشد ولی منظور جامعه و مکان و زمان استفاده از این لفظ کجاست؟ چه موقعه ای است و به که خطاب می شود؟

  دوما روز جوان چه روزی است؟ آیا روزی غیر از روز تولد حصرت علی اکبر فرزند امام حسین(ع)؟ چرا باید یکه مرد یا یک پسر جوان نماد این روز باشد؟ چرا روز تولد یک دختر جوان را روز جوان قرار نداده اند و او را نماد جوانان وطن نکرده اند؟ اگر منظور عامه جامعه ما از جوان پسر یا مرد جوان نبود این گونه نمی شد که علی پسر ارشد امام حسین ( به همین علت او را علی اکبر می نامند)  که در سن 25 سالگی در روز عاشورا به شهادت رسید را روز جوان قرار دهند.
  اگر منظور از جوان  پسر یا مرد جوان نبود خوب چرا روز تولد فاطمه معصمومه(س) که در سن 28 سالگی فوت کرده است را روز جوان قرار ندادند؟ مگر جوان به هر دوجنس خطاب نمی وشد؟
  پس نتیجه می گیریم که لفظ و کلمه "جوان" در جامعه ایران در گذشته و حتی حال نیز مخاطبش پسران و مردان جوان است. گرچه می تواند به دختران و زنان نیز خطاب شود که اگر این صحیح بود چرا روز تولد فاطمه معصومه روز جوان نشد؟

  سوما این که مطالبی با عنوان این که چرا روز دختر هست ولی روز پسر نیست را باز نشر کنیم و به آن دامن بزنیم کمک کرده ایم به جبهه فمینیسم، بهتر نیست به جای باز گو کردن این حرف فمینیستی فضا را روشن کنیم که این دختران و زنان جوان اند که خود را به این روز تحمیل می کنند؟ بهتر نیست با باز گو کردن این موضوع که نماد روز جوان یه پسر جوان 25 سال است که از قضا شهید هم می شود نه به مرگ طبیعی وفات کند(مثل فاطمه معصومه (س) ) القا کنیم پسر جوان چه جایگاهی دارد که حتی خارج از فضای ازدواچ درجات متعالی را طی می کند. بهتر نیست با باز گو کردن این موضوع بگوییم که تا زن یا دختری مادر نشود جایگاهش از پسری که شهید می شود از لحاظ درجات معنوی پست تر و پایین تر است. اری باز گو کردن این که روز پسر نداریم نوعی کمک به تخقیر پسران و مردان است پس بیاییم روشن گری کنیم  در آخر هم لازم به ذکر است بنده هم موافق این هستم که این روز را روز پسر بنامند نه روز جوان البته چون دارد ادبیات جامعه تغییر می کند.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی