مردان ایران

اطلاعات و دانستنی های مردان

مردان ایران

اطلاعات و دانستنی های مردان
دراین سایت
در كل اينترنت
 • قالب وبلاگ
 • مردان ایران
  در این وبگاه جهت تنویر افکار مردان ایرانی و کمک به تشکیل و حفظ خانواده توسط آنها مطالبی نگاشته می شود و تفکرات و اقداماتی که جایگاه مردان در خانواده و اجتماع را مورد هجوم قرار می دهند نقد و بررسی می گردد.
  با توجه به شرایط کنونی جامعه یک نیاز اساسی برای بیداری مردان و تطابق آنها با شرایط خطرناکی که امروزه آنها را تهدید می کند وجود دارد.
  نقد های این سایت رویکرد اجتماعی دارد و در صورت نقد عملکرد افراد سیاسی تنها بازخورد اجتماعی و بعضا مذهبی آنها مورد توجه قرار می گیرد و تنها جهت تنویر افکار عمومی است.
  متاسفانه در میان انبوه سایت های زنان و سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق زن ، جای خالی سازمان های مردم نهاد مردان شدیدا احساس می شود.
  البته نیت مبارزه و ایجاد جدال بین زنان و مردان نیست. بلکه هدف خنثی سازی توطئه ها و جلوگیری از مخابره پیام های دروغین و ناقصی است که توسط اغلب سایت ها و سمن های مردم نهاد زنان به سازمان های بین المللی و سیستم های دولتی صورت می گیرد.
  تاکید می گردد این سایت با گرایش های سیاسی به هیچ عنوان نه دوستی دارد و نه دشمنی.
  طبقه بندی موضوعی
  آخرین نظرات
  کودک بی مادر

  دسیسه های فمینیستی خاتمه ندارند. حقوق خانواده و حال حقوق کودک با محوریت حقوق دروغین زن!
  این روزها صداهایی می شنویم از حقوق کودک و لزوم تدریس آن در دانشگاه های مختلف بعنوان زیر مجموعه حقوق! خوب فی نفسه این بد نیست که به حقوق کودکان و زنان پرداخته شود. اما وقتی صحبت از خانواده می شود باید مصالح مرد نیز در نظر گرفته شود، که متاسفانه این طور نیست. متاسفانه به محض اینکه صحبت از حقوق خانواده می شود بحث حقوق زن به میان می آید. در این نقطه دقیقا حقوق مردان و حقوق کودکان در محاق زنان گم شده و نادیده گرفته می شود!

  وقتی صحبت از حقوق کودک می شود می تواند بهتر از زمانی باشد که صحبتی از حقوق او نشود،البته به شرطی که نیت احقاق حقوق کودکان باشد. به هر حال این نشانه ای از یک گام به جلوست. این یعنی متولیان خانواده به این موضوع پی برده اند که به جز زن در حیطه خانواده افراد دیگری هم تحت عنوان کودک حضور دارند و این جای بسی امیدواری است.

  اما آیا روزی آنها خواهند فهمید که به جز زن و کودک، مردی هم در خانواده وجود دارد؟!!!

  آیا آنها پی خواهند برد نمی توان با تضییع حقوق مردان به استیفای حقوق زنان پرداخت؟

  شاید یکی دو دهه دیگر تکامل نیاز باشد تا متولیان خانواده ضرورت آن را درک کنند ولی نکته نگران کننده اینجاست که بحث از حقوق کودک هم دستاویزی باشد برای باجگیری و ایجاد رانت و تبعیض مثبت در خصوص حقوق زنان که البته دقیقا هم همین طور است. زیرا که تاکنون در تمام نقاط دنیا همین طور بوده است و مطالعه کشورهای پیشتاز در این زمینه نیز این برداشت را تایید می کند.

  سوالی که اینجا مطرح است این است که آیا این تضییع شدن حقوق کودکان تنها از ناحیه مردان است و یا زنان هم در این تضییع حقوق دست دارند؟

  اگر مادر بعنوان دریافت کننده تبعیض مثبت به جهت عنوان مادری مستحق باشد پس باید در مقابل، مسئولیت اضافه ای هم در قبال کودک داشته باشد. حال آنکه قانونگذاران و فقهای ما تمام وظایف زندگی را مختص مردان می دانند و حتی مادر وظیفه شیر دادن به کودک را هم ندارد.

  از طرفی هم فعالین حقوق زن در حال مبارزه با حق منع اشتغال زوجه توسط زوج هستند. زن شاغل که صبح تا پاسی از روز باید در اداره و یا پست شغلی خود باشد چگونه می تواند حقوق این کودک را برآورده کند؟

  در تاریخ 19 مرداد ماه سال 1392 ساعت حدود 11 شب در برنامه ای که به منظور حقوق کودکان در شبکه دو سیما پخش می شد که آقای شهریاری هم مجری اش بود، از لاله که یک زن رالی باز است در برنامه دعوت شد. آیا یک زن رالی باز می تواند الگوی یک مادر و یک زن باشد؟ برای زنی که شاغل و یا رالی باز است ، فرض کنیم که حقوق مرد به هیچ، حال آیا چه جایی برای حقوق کودکش باقی می ماند؟

  آیا اشتغال و حضور لجام گسیخته و هجوم زنان به عرصه هایی که آب باریکه های تامین معاش مردان برای زندگیشان است،منافی حق کودکی نیست که  حق مهر و عاطفه مادر را داشته باشد؟ حق دریافت نفقه از پدر بیکاری را داشته باشد که بخاطر اشتغال یک زنی که بنا نیست در زندگی مسئولیت مالی داشته باشد بیکار شده است؟

  و آیا با بیکاری مردان خانواده ای شکل می گیرد که فرزند مشروعی از آن حاصل شود که حالا این فرزند حق و حقوق داشته باشد؟

  تمام متخصصین و بشر دوستان در دنیا شیر مادر را از حقوق مسلم کودک می دانند و هیچ کس تاثیر شیر دهی همراه با آرامش و بدون نگرانی ها و استرس ها و آلودگی های فکری و جسمی ناشی از اشتغال را رد نمی کند. این در حالی است که میلیون ها کودک در دنیا بخاطر اشتغال زنان از شیر مادر محروم می شوند و در بهترین حالت ممکن از شیر بدون استرس مادر، شیر تازه ی مادر، عاطفه و امواج مثبت مادر در حین شیر دادن و ... محرومند!

  فعالان حقوق زن در ایران و دنیا از حقوق کودک بعنوان یکی از ابزارها برای رسیدن به خواسته ها و رانت های خود استفاده می کنند. که اگر اینگونه نبود در دنیا میلیون ها فرزند بخاطر بانگ های حقوق زن فمینیست ها سقط نمی شدند و یا نامشروع متولد نمی شدند تا از اولین حق خود که حیات ،داشتن والدین و حلال زادگی است محروم شوند!

  و آیا چه موقع این انسان می خواهد بیدار شود تا هر شخصی سر جای خودش باشد؟

  براستی حق یعنی اینکه هر انسانی در جای مناسب خودش باشد. حق به معنای برابری نیست. حق به معنای عدالت است. عدالت به معنای قرار گیری هر چیزی و هر کسی در جای خودش است نه برابری...

  موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۳/۱۱/۱۶
  Share

  نظرات  (۱)

  Thank you so much for this artilce, it saved me time!
  پاسخ:
  Thank You.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی